Webdesignové konference, které byste neměli propásnout

Webdesignové konference, které byste neměli propásnout

 

Pokud nevíte o co jde, webdesignové konference jsou konference zaměřující se hlavně na věci okolo technologií a webu, např. na umělou inteligenci, webdesign a UX (User experience – Uživatelova zkušenost). Na těchto konferencích různí vývojáři, výzkumníci a designéři představují své projekty, nejnovější výzkumy a technologie. Vzhledem k velké ceně lístků nejsou tyto konference pro každého, spíše  pro ty, kteří jsou v oboru již dlouhou dobu nebo je to skutečně zajímá.

Konference, které už proběhly

Webstock

Tato konference byla zahájena v roce 2006 a každým rokem se koná na Novém Zélandě ve Wellingtonu. Konference je zaměřena na webové technologie, čímž pokrývá mnoho témat od designu po vývoj webu. Letos měla konference přes 20 mluvčích, za celou dobu své existence na této konferenci bylo přes 100 mluvčích. Každý rok se účastní okolo 800 účastníků. Konference se koná každý únor.

TYPO Berlin

Tato evropská konference o designu se konala již od roku 1995 v Berlínském Haus der Kulturen der Welt (v překladu dům světových kultur). Je považována za jednu z největších výročních konferencí pro designéry v Evropě. Cílem konference je zaměření na nejnovější trendy v brandingu (tzv. vizuální identita značek – brands). Každý rok má konference jiná témata (např. Postava, Za Designem, Wanderlust – silná touha cestovat,…), třeba letošním tématem byla Spoušť. Tenhle rok konference měla přes 90 mluvčích. Konference se koná převážně v květnu.

 

Konference, které teprve proběhnou

WebExpo

Tato konference se koná letos od 21. do 23. září v Praze, na Lucerně. Bude mít 2000 účastníků, 60 mluvčích. WebExpo se koná úspěšně již 11. rokem a pokrývá více témat zaměřujících se na budoucnost, včetně umělé inteligence. Cena lístků se pohybuje v rozmezí 155 eur až do 295, právě teď zbývá přes 200 lístků pouze za 255 eur.

Frontend Conference Zurich

Tato vedoucí švýcarská konference se koná již 7. rokem v Zurichu a zabývá se současnou úrovní vývoje frontendu (vývoj stránek z návštěvníkovy strany),webdesignu a UX. Celá konference bude mít přes 22 mluvčích, 4 workshopy a 444 účastníků. Cena lístků se pohybuje od 549 švýcarských franků do 999 švýcarských franků (cena za vše). Konference začíná od 30. do 31. srpna.

Reasons.to

Tato konference se koná již 12. rok a začíná každoročně v britském Brightonu prvním týdnem v září. Konference je věnována designerům, vývojářům, kreativním osobám, programátorům a mnoha dalším osobám v oborech umění a informačních technologií. Co je na této konferenci unikátní, je její diverzita v tématech, které prezentuje a spíše festivalová atmosféra. Cílem konference je hlavně inspirovat ostatní okolo sebe. Na konferenci je zatím 17 mluvčích a další jsou pořád přidávaní. Konference začíná od 6. do 7. září. Právě teď se ceny lístků pohybují od 259 do 359 liber. Je tu ale i sleva pro studenty, kdy je cena lístků 69 liber (je k tomu ale potřeba emailová adresa od ac.uk a studentské ID číslo -> tato možnost spíše pro britské studenty).

UX Conference

Tato relativně nová konference se koná již potřetí v Londýnském Muzeu designu. Konference je zaměřena na designéry a UX výzkumníky. Mluvčími na konferenci bude 11 zaměstnanců z velkých firem (např. Microsoft, Facebook, Dropbox, Google, a mnoho dalších). Konference trvá jeden den a koná se 7. září. Cena lístků se pohybuje od 279 (pro skupiny) do 300 liber.