Nejvlivnější lidé v technologiích dnešní doby

Nejvlivnější lidé v technologiích dnešní doby

 

V dnešním článku se seznámíme s nejvlivnějšími lidmi v technologiích dnešní doby.

Co vlastně lidi dělá tak vlivné? Odpověď Vás jistě nepřekvapí – peníze a popularita. Velká většina se stala tím, čím jsou díky svým nápadům. V tomto článku seřadíme nejvlivnější lidi v technologiích podle vlivu jejich vynálezů na společnost v současnosti a podle jejich celkového jmění.

Jeff Bezos

Na prvním místě se umístil zakladatel Amazonu a Blue Origin (výrobce letecké techniky a poskytovatel letů do vesmíru), Jeff Bezos. Už od mala projevoval výborné technické nadání, když jako dítě dokázal zabudovat do svého pokoje alarm, aby mu do něj nechodili sourozenci nebo zautomatizovat kuchyni ve své práci v McDonaldu, aby ho bzučák upozornil, kdy zamíchat vajíčka nebo vytáhnout hranolky z friťáku. Vystudoval informatiku na Princetonské univerzitě. Po dostudování začal pracovat na Wall Street jako informatik. V roce 1994 vytvořil Amazon, díky čemuž se stal jedním z předních internetových podnikatelů.

 Díky čemu je teda tak vlivný? Popularita Amazonu je tak velká, že si dokáže přetvářet maloobchodní průmysl ve svůj vlastní obraz. Mimo jiné také vede v umělé inteligenci. Další věcí stojící za zmínku je, že giganti jako Netflix a Spotify spoléhají na cloudovém úložišti Amazon Web Services. Jeho jmění činí 150 miliard dolarů.

Mark Zuckerberg

Na druhém místě skončil Mark Zuckerberg, tvůrce nejnavštěvovanější sociální sítě Facebook. Už od svého dětství Zuckerberg vynikal v přírodovědných předmětech. Svůj talent využil na Harvardově univerzitě, kdy v roce 2004 ve svém Harvardském pokoji spustil Facebook. Po druhém ročníku se rozhodl své studium ukončit, aby se mohl dále věnovat své práci na vývoji Facebooku.

Díky čemu je teda tak vlivný? Narozdíl od ostatních, Facebook je naprostým unikátem , díky své moci šířit různý obsah (například fake news, různé dezinformace sloužící k manipulaci v politice, …). Co s těmito problémy bude Zuckerberg dělat, hodně ovlivní celý svět. Celkové Zuckerbergovo jmění činí 78, 7 miliard dolarů.

Elon Musk

Posledním na tomto seznamu je zakladatel společností SpaceX a spoluzakladatel Tesla Inc., PayPalu a Neuralink Elon Musk. Je známý díky elektrickým autům nebo jeho snaze o vytvoření kolonie na Marsu. Už ve svých 12 letech se naučil programovat a vytvořil svou vlastní hru, kterou prodal sotva za 500 dolarů. I přes své těžké dětství, ztížené hlavně šikanou ve škole, se v 17 odstěhoval do Kanady a studoval Královninu univerzitu. Z té přestoupil na Pensylvánskou univerzitu, kde dostal titul z ekonomie a z fyziky. Poté započal svůj doktorát z aplikované fyziky na Stanfordské univerzitě, kde zůstal pouhé 2 dny, protože se místo toho rozhodl započít svou podnikatelskou kariéru, díky rozmachu internetu. Jeho naprosto prvním úspěchem bylo vytvoření své první firmy Zip2 (poskytovala online noviny s mapami a obchodními ukazateli), kterou později prodal za 307 milionů dolarů. Později se stal spolu-zakladatelem online platební firmy X.com, ze které se později stal PayPal.

Díky čemu je teda tak vlivný? Vymyslel revoluční způsoby dopravy jak na zemi, tak i ve vesmíru. Jedním z úspěšných příkladů budou jistě elektrická auta vyrobená jeho společností Tesla nebo Muskova společnost, působící v aerokosmickém průmyslu. jeho jmění se pohybuje okolo 20 miliard dolarů.